KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 7437066
*
nr 743 7066
Kopparstick
3 st, Stockholms börs, rådhus & Operan, motivets mått: 17 x 20
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:43:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 21:54:29
1
700 kr
26/2 11:14:05
2
750 kr
27/2 16:04:34
3
900 kr
27/2 16:42:48
2
850 kr
27/2 16:43:09
2
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kopparstick rådhus & operan stockholms börs
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Kopparstick
Läs mer om Grafik
nr 743 7066
Kopparstick
3 st, Stockholms börs, rådhus & Operan, motivets mått: 17 x 20
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 21:54:29 | 1 | 700 kr |
| 26/2 11:14:05 | 2 | 750 kr |
| 27/2 16:04:34 | 3 | 900 kr |
| 27/2 16:42:48 | 2 | 850 kr |
| 27/2 16:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kopparstick rådhus & operan stockholms börs
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



